Достапни линкови

logo-print

Фудбалски фанови му одаваат почит на навивач во Русија


Москва

Москва

Стотици фудбалски фанови во Русија денеска се собраа за да му одадат чест на еден навивач кој беше застрелан во тепачка во минатиот месец. Меѓу 200 и 300 луѓе во северниот дел на Москва дошле да положат цвеќе на автобуската станица каде Јегор Свиридов навивач на фубалскиот клуб Спартак беше убиен. Според полицијата тепачката во која загина Свидиров била предизвикана од група на мажи од Северен Кавказ.
XS
SM
MD
LG