Достапни линкови

logo-print

Нереди во затвор во Тунис


Најмалку 42 лица загинале во престрелка и во пожар во затвор во градот Монастир во Тунис, соопштуваат новинските агенции. Според очевидците пожарот започнал поради тоа што затворениците ги запалиле нивните душеци, при што огнот брзо се проширил низ објектот. Полициските стражари за време на инцидентот застрелале некои од затворениците кои сакале да побегнат.
XS
SM
MD
LG