Достапни линкови

logo-print

Партијата на Мета останува во коалиција со владата


Илир Мета

Илир Мета

Партијата на Илир Мета Движење за социјалистича интеграција нема да ја напушти владината коалиција и веќе се предложени нови кандидати за функцииите кои во владата ги обавуваше Мета.
Партијата на албанскиот премиер Сали Бериша му предложила заменик премиер да биде aктуелнниот шеф на дипломатијата Едмонд Хаџинасто, а нов министер за економија и енергетика да биде Насип Начо, актуелен потпретседател на албанскиот парлемент.
XS
SM
MD
LG