Достапни линкови

logo-print

Албанската опозиција најавува нов корупциски скандал


Премиерот Сали Бериша под притисок

Премиерот Сали Бериша под притисок

Лидерот на албанските социјалисти Еди Рама изјави дека опозицијата располага со уште една видео снимка за „последователен скандал на Владата“.
Како што јави дописникот на МИА од Тирана, Рама нагласи дека оваа снимка ќе биде објавена набрзо и оти во неа станувало збор за криминални активности на Владата. Исто така располагаме со документи кои ја потврдуваат вистината за големите поплави во подрачјето на Скадар, истакна Рама. Тој упати апел до граѓаните да бидат дел од масовните протести на здружената опозиција, кои се закажани за 21 јануари, за соборување на Владата.
XS
SM
MD
LG