Достапни линкови

logo-print

Грабеж на претседателски пари во Аргентина


Кристина Фернандез

Кристина Фернандез

Вооружени разбојници ги украле парите кои биле наменети за трошоци за патувањето на претседателката Кристина Фернандез на Блискиот Исток. Разбојниците, во Буенос Аирес го пресретнале автомобилот со кој владини претставници ги пренесувале парите, им ги одзеле и со моторцикли побегнале. Според медиумите, станува збор за 68 илјади долари и 17 илјади евра, за трошоци за престојот на претседателката Фернандез и придружбата во Кувајт, Катар и Турција.
XS
SM
MD
LG