Достапни линкови

logo-print

Обама се среќава со Зардари


Американскиот претседател Барак Обама денеска во Вашингтон се среќава со неговиот пакистански колега Асиф Али Зардари, соопштува Белата куќа. Зардари доаѓа во Вашингтон за да присуствува на комеморација за дипломатот Ричард Холбрук, кој беше спрецијален претставник на Обама за Авганистан и Пакистан. Холбрук почина минатиот месец.
XS
SM
MD
LG