Достапни линкови

logo-print

Бериша со критики за извештајот на Марти


Сали Бериша

Сали Бериша

Целосно расистички и фабрикуван го нарече извештајот на Дик Марти албанскиот премиер Сали Бериша во кој се зборува за трговија со органи во Косово.
Бериша само го подржува предлогот на специјалниот претставник на Советот на Европа Марти Еулекс и Меѓународниот суд во Хаг да се спроведат истрага за случајот.
Бершиша најави и дека ќе бара од Марти за неговите тврдења да достави докази до организациите.
XS
SM
MD
LG