Достапни линкови

logo-print

Претседателот Иванов закажа лидерска средба


Претседателот Ѓорѓе Иванов

Претседателот Ѓорѓе Иванов

Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска ги покани лидерите на најголемите политички партии да се состанат на 21 јануари во Јасен. Според кабинетот на претседателот тие ќе разговараат за одбележувањето на дваесетгодишнината од независноста на Македонија и десетгодишнината од потпишувањето на Рамковниот договор, како и за евроатланската интеграција на земјата, последниот извештај на Европската Комисија и пописот.
XS
SM
MD
LG