Достапни линкови

logo-print

Тутунарите побараа средба со пратениците


Откуп на тутун

Откуп на тутун

Производителите на тутун од Пелагонија побараа средба со пратениците за да им ги изложат нивните проблеми при откупот. Сашо Јордановски од Штрајкувачкиот одбор изјави дека тие утре нема да протестираат за да видат што ќе се случи со нивното барање. Производителите протестираат поради нереалната проценка на квалитетот на тутунот и ниските цени.
XS
SM
MD
LG