Достапни линкови

logo-print

Српската народна партија со петиција за промена на Уставот


Томислав Николиќ

Томислав Николиќ

Српската народна партија денеска предаде над 300 илјади потписи на граѓани за промена на Уставот и за намалување на бројката на пратеници во Парламентот за 25, соопшти Танјуг.
Лидерот на партијата Томислав Николиќ побара одружување на вонредна седница. Според Николиќ ако властите не го прифатат барањето тоа ќе значи дека не сакаат да ја променат Србија.
XS
SM
MD
LG