Достапни линкови

logo-print

Бајден во ненајавена посета во Ирак


Американскиот потпретседател Џо Бајден синоќа пристигна во Багдад во ненајавена посета.Се очекува денеска Бајден да се сретне со ирачкиот премиер Нури Ал Малики и со членовите на новата влада. Бајден во Ирак пристигна по неговата посета на Авганистан и Пакистан.
XS
SM
MD
LG