Достапни линкови

logo-print

Македонскиот амбасадор во Грција се сретна со Друцас


Посредникот за името Метју Нимиц

Посредникот за името Метју Нимиц

Новоназначениот шеф на Канцеларијата за врски на Македонија во Атина, амбасадорот Сашо Стефков денеска се сретна со грчкиот министер за надворешни работи Димитрис Друцас.
Стефков според соопштението на МНР побарал од Друцас интензивирање на соработката меѓу двете земји.
Друцас ја истакнал подготвеноста на грчкото МНР за натамошна соработка со Канцеларијата, бидејќи Грција имала искрена желба за унапредување на односите, но неопходно е решавање на проблемот со името.
XS
SM
MD
LG