Достапни линкови

logo-print

Отпуштен министерот за внатрешни работи на Тунис


Демонстрациите во Тунис

Демонстрациите во Тунис

Претседателот на Тунис Зине Ал Абидине Бен Али му даде отказ на министерот за внатрешни работи, поради неодманешните насилни протести во земјата и побара да бидат пуштени на слобода повеќето од уапсените за време на немирите.
Протестите на кои загинаа 23 луѓе беа потикнати од незадоволството на граѓаните поради високата невработеност и корупцијата во земјата.
XS
SM
MD
LG