Достапни линкови

logo-print

Протести на тутунарите на граничниот премин Меџитлија


Производител на тутун од Прилеп

Производител на тутун од Прилеп

Производителите на тутун од Пелагонија денеска го блокираа граничниот премин на границата меѓу Македонија и Грција, при што е затворен собраќајот во двата правци.
Производителите на тутун и натаму протстираат поради ниските откупни цени и нереалната проценка на квалитетот на тутунот.
Протестот се одвива мирно и без инциденти.
XS
SM
MD
LG