Достапни линкови

logo-print

Три години од загинувањето на 11 мировници на АРМ


Денеска се навршуваат три години од трагичната хеликоптерска несреќа кај катлановско Блаце во која животот го загубија 11 припадници на Армијата на Република Македонија при нивното враќање од мисијата АЛТЕА во Босна и Херцеговина. На спомен обележјето на местото на несреќата цвеќе ќе пложат членови на нивните семејства, припадници на воздухопловниот ВИНГ на АРМ, делегации од Министерството за одбрана и Генералштабот.
XS
SM
MD
LG