Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон во ненадејна посета на Јемен


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон, која е во турнеја низ земјите од Заливот, денеска допатува во ненајевена посета на Јемен. Според американската амбасада во Јемен, Клинтон ќе му ја пренесе пораката на јеменскиот претседател Али Абдула Салех за долгорочно партнерство и за помош во битката против терористичката мрежа Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG