Достапни линкови

logo-print

Експлозија во касарна во близина на Тбилиси


Грузијското министерство за одбрана соопшти дека тројца војници загинале, а 13 биле повредени, при случајна експлозија на граната за време на вежба во касарна во близина на Тбилиси. Во таа база грузијските војници се обучувале за заминување во мисија во Авганистан.
XS
SM
MD
LG