Достапни линкови

logo-print

Иран не верува во мисијата на Хилари Клинтон


Иран денеска оцени дека американскиот државен секретар Хилари Клинтон нема да успее да ги убеди земјите од Заливот да ги зајакнат санкциите против Техеран. Клинтон е на 5-дневна турнеја во регионот, при што ги посетува Обединетите Арапски Емирати, Оман и Катар. Таа оцени дека меѓународните санкции значително ги отежнуваат иранските нуклеарни амбиции.
XS
SM
MD
LG