Достапни линкови

logo-print

Казахстанците се потпишуваат за продолжување на манадот на Назарбаев


Најмалку половина од казахстанците со право на глас веќе го дале својот потпис за одржување референдум за продолжување на мандатот на сегашниот претседател Нурсултан Назарбаев. Водачот на кампањата, Ерлан Сидиков, ректор на Универзитет, изјави дека претседателот Назарбаев, поради политиката што ја води и популарноста, без сомневање е единствен кандидат за таа финкција.
XS
SM
MD
LG