Достапни линкови

logo-print

Европскиот Парламент загрижен за изборите во Косово


Набљудувачите од Европскиот парламент соопштија денеска дека на изборите на 12 декември и вчера во Косово имало неколку сериозни пропусти и властите покажале недоволна политичка волја за спроведување на вистински избори во согласност со меѓународните стандарди. Членот на набљудувачкиот тим на ЕП Улрике Луначек изјави дека иако гласањто поминало во добра атмосфера тие добиле извештаи за вршење притисок и измами.
XS
SM
MD
LG