Достапни линкови

logo-print

Иранските власти не успеваат да го спречат шверцот на алхохол


Иранските власти успеале да спречат шверц на алхохол во вредност од 200 милиони долари, соопштуваат тамошните медиуми. Во земјата каде алхохолот е забранет со закон, секоја година, според податоците на агенцијата против нелеглана трговија, од шверцот на алхохол се заработуваат околу 730 милиони долари. Производството и конзумирањето на алхохол во земјата е забрането од исламската револуција во 1979 година.
XS
SM
MD
LG