Достапни линкови

logo-print

Бајден во посета на Авганистан


Џо Бајден

Џо Бајден

Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска пристигна во Авганистан за да види како се одвива мисијата за префрлање на безбедноста на земјата во рацете на власта, која треба да биде остварена оваа година.
Бајден ќе се сретне со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи, како и со американскиот генерал во земјата Дејвид Петраус и американскиот амбасадор во Кабул Карл Ејкенбери. Бајден последен пат го посети Авганистан минатиот јануари.
XS
SM
MD
LG