Достапни линкови

logo-print

Во Иран уапсени шпиони на израелската разузнавачка служба


Погребот на иранскиот нуклеарен научник Мохамади

Погребот на иранскиот нуклеарен научник Мохамади

Иранското министерство за разузнавање соопшти денеска дека уапсило мрежа на шпиони и терористи кои се поврзани со израелската разузнавачка служба Мосад, која е одговорна за убиството на иранскиот нуклеарен научник Масуд Али Мохамади во минатиот јануари.
Во ноември двајца нуклеарни научници исто така беа убиени во два оделни инциденти. Ден по настанот иранските власти соопштија дела уапсиле неколку осомничени кои наводно биле поврзани со Британија, САД и изралеската разузнавачка служба.
XS
SM
MD
LG