Достапни линкови

logo-print

Невладиниот сектор на Косово со резултати за изборите


Според прелиминарните резултати од вториот круг парламентарни избори на Косово, на невладините организации „Демократија на дело“Демократската партија на Косово победила во Србица и Глоговица и на некои избирачки места во Љипљан и Малишево, а Алијансата за иднина на Косово најмногу гласови освоила во Дечани.
На Косово вчера се одржаа делумни парламентарни избори во 5 општини, во кои беа утврдени повеќе нерегуларности на изборите одржани на 12 декември.
XS
SM
MD
LG