Достапни линкови

logo-print

Нато силите убиле 10 милитанти во Кундуз


НАТО соопшти дека неговите сили убиле најмалку 10 милитанти во опреациите против талибанците во северен Авганистан. Шефот на полицијата во Кундуз Абдул Рахман Саедкили изјави дека меѓу убиените бил и талибанскиот лидер од ова подрачје Мавлави Захир.
XS
SM
MD
LG