Достапни линкови

logo-print

Македонското собрание ќе одбележи 20 години независност


Macedonia - Macedonian parliament, Skopje, 04Aug2010

Macedonia - Macedonian parliament, Skopje, 04Aug2010

Денеска во Собранието на Македонија се одбележува 20 годишнината од одржувањето на првата собраниска седница по првите повеќепартиски избори во земјата. Првата конститутивна седница беше одржана на 8 јануари 1991 година.
XS
SM
MD
LG