Достапни линкови

logo-print

Американскиот секретар за одбрана во посета на Пекинг


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс денеска е на разговори со кинеските власти во Пекинг. Разговорите се случуваат пред посетата на кинескиот претседател Ху Џинтао во Соединетите американсдки држави, закажана за идната недела. Гејтс изјави дека неговата посета е знак дека кинеските власти сакаат да ги обноват воените врски со американските власти, кои беа загрозени минатата година поради кинеските приговори за продажбата на американско оружје во Тајван.
XS
SM
MD
LG