Достапни линкови

logo-print

Протести во Грција против наплата на патарините


Демонстранти во Грција окупираа 19 патарини низ земјата, бидејќи се против наплатување на патарина од страна на приватните сопственици. Демонстрантите ги кренале рампите и ги пуштаат возилата слободно да поминат. Тие носеле и плакати на кои било испишано „Не за патарините, слободни патишта за сите“. Ние не плаќаме не плаќајте и вие. Протестите ќе траат два часа.
XS
SM
MD
LG