Достапни линкови

logo-print

Третина Бугари не се чуствуваат како европски граѓани


Третина од жителите на Бугарија се уште не се чуствуваат како дел од ЕУ, четири години по влезот на земјата во европското семјество, според извештајот на агенцијата за социјални проучувања и анализи. Според директорот Михаил Мирчев граѓаните не се загрижени и за економската криза, бидејќи земјата се наоѓа во такава состојба во последните 20 години. Во истражувањето е наведено и дека 30 насто Бугари бараат работа во странските земји.
XS
SM
MD
LG