Достапни линкови

logo-print

Аеродромот Александар Велики затворен за собраќај


Аеродромот Александар Велики

Аеродромот Александар Велики

Аеродоромот Александар Велики денеска е затворен за собраќај поради густата магла. Откажани се летовите за Виена, Будимпешта, Белград, Подгорица, Загреб и Бурса, а утринава само полетал авионот за Цирих.
Поради маглата не слетале и авионите од Будимпешта, Цирих, Виена и Бурса. Некои од нив се враќаат,а некои се пренасочуваат кон аеродромот во Охрид. Од скопскиот аеродром соопштија дека собраќајот ќе биде нормализиран, кога ќе се подобрат временските услови.
XS
SM
MD
LG