Достапни линкови

logo-print

Повторно гласање во Косово во пет општини


Броење на гласови на претходните избори во Косово

Броење на гласови на претходните избори во Косово

Во Косово денеска се одржува повторно гласање во пет општини, поради нерегуларностите на парламентарните избори на 12 декември во минатата година. Централната изборна комисија соопшти дека сите планирани гласачки места се отворени од седум часот.
Гласањето целосно се повторува во три општини, а во другите две тоа ќе се повтори само на некои изборни места. Околу 2000 луѓе ќе го набљудуваат изборот, меѓу кои и 100 од ЕУ.
XS
SM
MD
LG