Достапни линкови

logo-print

Пронајдени 15 обезглавени тела во Мексико


Мексиканските власти соопштија дека пронашле 15 обезглавени тела на мажи на плажите на познатото туристичко место Акапулко. Според државната агенција за безбедност жртвите биле на возраст од 25 до 30 години и најверојатно биле дел од нелегална трговија со дрога во Мексико. Над 30 илјади луѓе се убиени во борбата на ривалските банди и безбедносните сили, откако мексиканската влада им објави војна на нарко картелите во 2006 година.
XS
SM
MD
LG