Достапни линкови

logo-print

Осудени двајца опозициски активисти во Русија


Црвениот плоштад во Русија

Црвениот плоштад во Русија

Московскиот суд денеска ги осуди опозициските активисти Дмитри Андрианов и Марат Салахијев на затворска казна од два дена, поради протестот против апсењето на опозициските лидери во четвртокот на Црвениот плоштад. Радио станицата Ехо соопшти дека денеска тие ќе бидат пуштени на слобода, бидејќи веќе ја отслужиле нивната казна.
XS
SM
MD
LG