Достапни линкови

logo-print

Северна Кореа повторно за преговори со Јужна Кореа


Хеликоптери Кобра на воени маневри во Јужна Кореа

Хеликоптери Кобра на воени маневри во Јужна Кореа

Северна Кореа денеска го повтори предлогот за безусловни преговори со Јужна Кореа. До ова доаѓа откако деновиве Јужна Кореа и нејзиниот сојузник Соединетите држави го отфрлија претходниот повик на Северена кореа за преговори, со оценка дека од Северна Кореа сакаат да видат дела, а не само зборови. Тензиите меѓу двете земји ескалираа откако Северна Кореа гранатираше едно село во Јужна Кореа при што загинаа четири лица.
XS
SM
MD
LG