Достапни линкови

logo-print

САД со поголема помош за Пакистан


Потпретседателот на САД Џо Бајден

Потпретседателот на САД Џо Бајден

Администрацијата на американскиот претседател Барак Обама планира да понуди поголема воена, разузнавачка и финансиска поддршка за Пакистан во обид да ги зацврсти напорите за стaбилност и мир во тој регион. Вашингтон Пост, повикувајќи се на анонимни извори, пишува дека потпретседателот Џо Бајден ќе разговара за ваквата помош за време на неговата посета на Пакистан во идната недела.
XS
SM
MD
LG