Достапни линкови

logo-print

Запаливи поштенски пакети во САД


Пакет адресиран до американскиот секретар за внатрешна безбедност Џенет Наполитано се запалил во поштенскиот оддел во Вашингтон. Притоа никој не бил повреден. До инцидентот дојде откако два слични пакета адресирани до локалните власти во државата Мериленд исто така се запалиле.
XS
SM
MD
LG