Достапни линкови

logo-print

Вашингтон предупредува во врска со Викиликс


Американскиот Стејт департмент ги предупреди странските влади да не им се одмаздуваат на борците за човекови права и на другите лица чии врски со американски претставници се разоткриени во тајните дипломатски преписки што ги објави интернет страницата Викиликс. Портпаролот на Стејт департментот Филип Кроули изјави дека евентуалните такви акции негативно ќе влијаат врз односите на Соединетите држави со таквите влади. Според Кроули, досега биле идентификувани неколку стотици лица за кои се смета дека би можело да се најдат во ризик поради врските со американски претставници.
XS
SM
MD
LG