Достапни линкови

logo-print

Во Јемен убиени најмалку 17 војници


Најмалку 17 јеменски војници биле убиени во вчерашните две одвоени заседи на југот на Јемен. Властите кои се сомневаат дека зад нив стои Ал Каеда соопштија дека војската трага по напаѓачите. Овој дел на Јемен во текот на минатата есен беше место на борби на јеменската војска против припадници на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG