Достапни линкови

logo-print

Џин Сперлинг нов економски советник на Обама


Џин Сперлинг

Џин Сперлинг

Американскиот претседател Барак Обама денеска го именува Џин Сперлинг за главен советник за економска политика. Тој беше член и на економскиот тим на поранешниот Претседател Би Клинтон.
Како што пак денеска беше објавено американската економија креирала многу повеќе работни места отколку што се очекуваше во Декември 2010.
Невработеноста падна на 9,4 што е најниско ниво од Мај 2009 година.
XS
SM
MD
LG