Достапни линкови

logo-print

Израелските власти убија 65 годишен човек по грешка


Западниот брег

Западниот брег

Израелските трупи по грешка убиле 65 годишен човек во спална за време на акција против Хамас на Западниот Брег.
Инцидентот се случил во Хеброн каде израелците презеле акција за да затворат 6 припадници на Хамас, кои пак палестинските власти ги ослободија ден порано. Израелските власти изразија жалење поради грешката.
XS
SM
MD
LG