Достапни линкови

logo-print

Изчезна руски рибарски брод


Спасувачки екипи се во потрага по рускиот рибарски брод за кој се претпоставува дека се заринкал на рускиот брег од Пацификот. Според надлежните власти, од бродот бил испратен повик за помош, по што изчезнал во близина на Сахалинските острови.
XS
SM
MD
LG