Достапни линкови

logo-print

ЕУ не ја прифаќа понудата на Иран за нуклеарна инспекција


Кетрин Ештон

Кетрин Ештон

Eвро комесарот за надворешна политика Кетрин Ештон изјави дека Унијата ќе ја одбие понудата на Иран за инспекција на нуклеарните постројки.
Ештон за Ројтер изјави дека не гледа негативно на понудата, но смета дека инспекција треба да направи Агенцијата за Атомска Енергија а не ЕУ.
XS
SM
MD
LG