Достапни линкови

logo-print

Пакистанската влада ќе ги намали цените на бензинот


Пакистанскиот премиер Јусуф Раза Џилани

Пакистанскиот премиер Јусуф Раза Џилани

Пакистанскиот премиер Јусуф Раза Џилани му соопштил на Народното Собрание дека Владата ќе ја смени политиката во врска со цената на бензинот, која придонесе да се намали парламентарното мнозинство.
Според Џилани сите политички лидери се сложиле да биде укинато зголемувањето на цените, кое беше воведено на 1 јануари.
XS
SM
MD
LG