Достапни линкови

logo-print

Руските мразокршачи во спасувачка мисија на Охотско море


Се замрзна дури и зведата на Кремљ

Се замрзна дури и зведата на Кремљ

Русија го испрати третиот мразокршач во спасувачка мисија на трите бродови заробени во мразот на рускиот далечниот исток.
Еден од двата претходно испратени мразокршачи во Охотското море исто така заглави неколку часа по што мораше да се повлече во по безбедни води.
Во заробените бродови има над 400 морнари.
XS
SM
MD
LG