Достапни линкови

logo-print

Грција со нови мерки за илегалните имигранти


Грчкото министрество за заштита на граѓаните планира да земе под наем два брода од Холандија со капацитет до илјада луѓе, кои ќе функционираат како центри за илегални имигранти, објави весникот Та неа. Инцијативата на министерството е дел од мерките кои се преземаат во борбата со илегалната миграција. Пред некој ден владата соопшти дека ќе изгради ѕид на границата со Турција за да се спречи нелегалниот влез на имигрантите во земјата.
XS
SM
MD
LG