Достапни линкови

logo-print

Убиени осомничените за убиство на тројца полицајци во Бишкек


Двајца осомничени за убиството на тројца полицајци се убиени, при акција на безбедносните сили во едно село во близина на Бишкек, а притоа загинал и еден од членовите на специјалната единица Алфа, објави сервисот на Радио Слободна Европа во Киргистан. Полицајците настрадале при рутинска контрола на документи во еден хотел.
XS
SM
MD
LG