Достапни линкови

logo-print

Иранскиот министер Салехи во посета на Ирак


Иранскиот министер за надворешни работи Али Акбар Салехи при денешната посета на Багдад изјави дека неговата земја сака да ги подобри односите на сите полиња со новата ирачка влада. Салехи се сретна со неговиот колега од Ирак, Хошијар Забари. Тие разговарале за опозициската група Народни Муџахедини, која иранските власти бараат да биде протерана од Ирак. Забари изјави дека имало неколку добри сугестии за да се стави крај на тоа прашање.
XS
SM
MD
LG