Достапни линкови

logo-print

Чавез за американски амбасадор го предлага Шон Пен


Претседателот на Венецуела Уго Чавез изјави дека американски амбасадор во Каракас би требало да биде холивудскиот актер Шон Пен или режисерот Оливер Стон. Чавез не го прифати новиот американски амбасадор во Венецуела Лари Палмер, по што Вашингтон му ја одзеде визата на амбасадорот на Венецуела во Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG