Достапни линкови

logo-print

Тројца полицајци убиени во Бишкек


Тројца полицајци биле убиени во главниот град на Киргистан, Бишкек од страна на осомичени екстремисти. Полицајците настрадале при рутинска контрола на документи во еден хотел, при што милитантите со калашњикови ги застрелале и успеале да побегнат.
XS
SM
MD
LG