Достапни линкови

logo-print

Укината забраната за работа на неделник во Иран


Иранската новинска агенција објави дека судот во земјата ја укинал забраната за работа на најпопуларниот реформистички неделник, кој беше затворен со десетици други по спорните претседателски избори во 2009 година. Неделникот Шелхераг беше обвинет за објавување на текстови, кои според телото за супервизија на медиумите го навредувале моралот на јавноста.
XS
SM
MD
LG